20 вересня на історичному факультеті Маріупольського державного університету відбулася презентація історичної гри «Меценат», яку розробила магістрантка спеціальності «Історія та археологія», членкиня студентського наукового історико-археологічного товариства МДУ і громадської організації «Культурно-освітня платформа «Сенс» Олександра Воротілова.
Проєкт був реалізований у рамках програми неформальної історичної та громадянської освіти «Студії живої історії», яка впроваджується в Україні організацією «Інша освіта» у партнерстві з організацією MitOst e.V. за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Німеччини та Фонду Роберта Боша.
Першими взяти на себе роль мецената спробували студенти-історики МДУ та учні шкіл №№ 24, 25, 33. За умовами гри учасники мали змінювати тогочасне суспільство, фінансуючи ті чи інші соціальні проєкти, як то курси української або єврейської мов, діяльність вірменського комітету, відкриття Маріупольського міського народного університету. Паралельно з цим гравці-меценати збирали кошти на реформу царської поліції.
У подальшому гру «Меценат» планується використовувати під час безпекових студій у рамках проєкту «Mariupol Space for Trust. Побудова довіри до поліції для захисту безпеки і прав людини»: історики МДУ розповідатимуть про реформу поліції в 1917 році, а поліцейські – про сучасну реформу.
Олександра Воротілова активно поширює історичні знання, здобуті протягом навчання в університеті. використовуючи при цьому інтерактивні методи. Цього року вона розробила квести «Знайди те, чого не можна побачити очима» й «Освіта в Маріуполі: що ми можемо знайти?», які в цікавій і невимушеній формі знайомлять молодь з історією міста.
|