09:17
«Вивчати політику не з книжок, а на практиці»: підсумки Осінньої політологічної школи МДУ і Тартуського університету

З 13 по 15 вересня у Маріупольському державному університеті проходила Осіння політологічна школа. Вона стала майданчиком для обміну досвідом і думками щодо питань регіональної політики та міжнародних відносин.

Школа відбулася у рамках проєкту Еразмус+ «Переосмислення регіональних студій: Балто-Чорноморський зв’язок» за ініціативи доцента кафедри міжнародних відносин і зовнішньої політики Сергія Пахоменка та за сприяння науковців Університету Тарту.


До лав слухачів долучилися понад 50 студентів, випускників і викладачів Маріупольського університету та Львівського національного університету імені Івана Франка.


Осіння політологічна школа — це чудова платформа для обміну досвідом. Світ змінюється, як і змінюється сприйняття ролі та впливу людини на світ. Справили враження лекції Свєтлани Льнявській щодо мовної політики в Україні, презентація Андрєя Макаричева про ідею біополісу або смарт сіті. Глибина та масштаби їх досліджень, а також практична значимість — це наша дійсність і ми маємо всі можливості для її формування. А змістовна лекція Ольги Богданової щодо розвитку соціального підприємництва надихнула мене спробувати втілити свою ідею у життя, — магістр спеціальності «Міжнародні відносини» Олександра Рабчевська.


Більша частина лекцій проходила англійською мовою, тому для учасників це стало додатковою мовною практикою. Присутні активно вступали у дискусію: молодь цікавилася рівнем стійкості України, стратегічним партнерством, економічними аспектами країн-членів Європейського Союзу.


У темах школи ми глибоко розглядали існуючі проблеми Балто-Чорноморського регіону. Така концентрація однодумців в одному залі надихає: зібралися люди різних культур, різних політичних поглядів, різного віку, які говорять різними мовами, але при цьому розуміють один одного. Нас всіх об'єднує прагнення до діалогу, — студент спеціальності «Міжнародні відносини» Вадим Ялі.


За результатами Осінньої політологічної школи учасники отримали сертифікати. З успішним завершенням навчання присутніх привітали ректор Маріупольського університету, професор Микола Трофименко та заступник керівника з навчальної роботи Інституту політичних студій Йоганна Шютте Університету Тарту Ольга Богданова.


Політологічна школа — це можливість вивчати політику не з книжок, а на практиці разом із провідними експертами. Подібні заходи акумулюють думки фахівців, що живуть у різних куточках України, та «зшивають» українське суспільство воєдино. Цей проєкт точно справив враження на всіх учасників. Я гадаю, що він обов'язково дасть стимул рухатися далі — розвивати себе, розвивати політологію та Україну, — студентка спеціальності «Політологія» Єлизавета Лучакова.

Переглядів: 319 | Додав: Деканат